System Ruchu - SR-21 Pioneer

Pioneer to platforma pozwalająca na wykonywanie ruchu w dwóch osiach obrotu - pitch oraz roll. Mocowana jest do stelażu kokpitu, pod fotelem.

Platforma pitch-roll, pomimo że stanowi jedno z najprostszych rozwiązań wśród systemów ruchu, to dzięki kompaktowym wymiarom nadaje się idealnie do domowych stanowisk symulatorów. Jej największa siła tkwi jednak w zaawansowanym układzie sterowania, wyciskającym maksimum możliwości i zapewniającym dużą responsywność i precyzję. Jest w stanie oddawać najważniejsze wrażenia podczas jazdy - przyspieszenie, hamowanie, czy skręty, a dzięki unikalnemu algorytmowi generowania oscylacji, także jazdę po nierównym terenie.

System SR-21 jest kompatybilny z kokpitami DynaSim oraz standardowymi fotelami wyścigowymi. Możliwe jest także zamówienie adapterów pozwalających na montaż w kokpitach innych producentów.

Do obsługi wymagany jest program Rider, umożliwiający odtwarzanie ruchu pojazdów z dziesiątek popularnych gier wyścigowych i nie tylko. Pozwala także na konfigurowanie zachowania platformy w przystępny sposób, aby dopasować je do osobistych preferencji oraz symulowanego pojazdu. Wymagana jest także instalacja sterowników USB.

Parametry techniczne

Zakres pitch: +15°, -12°
Zakres roll: ± 13.3°
Prędkość maksymalna pitch/roll:

  • bez obciążenia: 32.5 °/s
  • z obciążeniem 85kg: 30.0 °/s

Maksymalne obciążenie: 130kg​
Masa platformy: 30kg
Wymiary: widok-1 | widok-2 | widok-3

Wbudowany zasilacz DC 24V,
     Imax 40A, typowo 8A
Zasilanie z sieci 230V

Zewnętrzna stacja z kontrolerem, podłączana do komputera poprzez złącze USB

Udzielamy gwarancję na 24 miesiące